Sužinokite savo asmeninį kredito reitingą

Niekuomet nebuvote girdėję apie tai, kad jūs galėtumėte susipažinti su savo asmeniniu kredito reitingu? O gal tiesiog niekuomet neplanavote kreiptis dėl paskolos internetu, todėl visa tai jums nebuvo aktualu? Tačiau jei jūs galvojate apie savo galimybes gauti paskolą, turite sužinoti ir savo asmeninį kredito reitingą.

Jei jūs žinosite, koks yra jūsų asmeninis kredito reitingas, galėsite priimti kur kas sėkmingesnius finansinius sprendimus ir padidinti savo galimybę gauti paskolą. Kreditoriai paskolas suteikia tik tiems vartotojams, kurie yra mokūs ir atitinka visus jų keliamus reikalavimus. Kaip rašoma finance43.com/lt/straipsniai/103-kaip-pagerinti-savo-kredito-reitinga - jei žmogaus kredito reitingas yra labai žemas, dažniausiai paskolos paraiška būna atmetama arba jam būna pasiūlomos labai nepalankios sąlygos. Todėl siekdami gauti pigesnę paskolą, turėtumėte pasirūpinti ir aukštesniu savo asmeniniu kredito reitingu.

Pasidairykite po tarpusavio skolinimo platformas

Turbūt jau buvote girdėję ir apie šiuolaikinėje finansinių paslaugų rinkoje veikiančias tarpusavio skolinimo platformas. P2P skolinimas šiandien yra labai populiarus vartotojų pasirinkimas – ne tik užsienyje, tačiau ir Lietuvoje.

Tarpusavio skolinimo platformose paskolos internetu yra suteikiamos kitų fizinių asmenų. Todėl jei jūs nuspręstumėte pasinaudoti tokiomis internetinėmis platformomis, apeitumėte kreditorius ir skolintumėtės iš žmonių. Dėl šios priežasties toks skolinimo būdas dar yra vadinamas ir „žmonės žmonėms“. Taigi, jei norite pasirinkti iš didesnio paskolų asortimento, neturėtumėte pamiršti užmesti savo akį ir į tarpusavio skolinimo platformas. Kartais jose galima gauti paskolą palankesnėmis sąlygomis.

Pasiskolinkite daugiau

Ar kada nors buvote girdėję patarimą pasiskolinti daugiau nei jums reikia? Tačiau nors iš pirmo žvilgsnio toks patarimas gali skambėti nelogiškai, vis dėlto jame yra daug prasmės. Skolinantis didesnę pinigų sumą, galima gauti paskolą žemesnėmis palūkanomis. Žinoma, nereikia viso to suprasti klaidingai – tikrai nėra siūloma skolintis keliais tūkstančiais daugiau nei jums reikia. Tačiau jei jūs tinkamai ir atidžiai įvertinsite šiuolaikinėje rinkoje pateikiamus paskolų pasiūlymus, galite surasti ne vieną kreditorių, kurį pasirinkus ir pasiskolinus keliais šimtais daugiau nei jums reikia. Jūs iš tikrųjų galėtumėte sutaupyti daugiau nei tuomet, kai skolintumėtės mažesnę pinigų sumą.

Nesikreipkite į daugybę kreditorių

Jei savo paskolos paraišką tuo pačiu metu jūs pateiksite daugybėje skirtingų komercinių bankų, kredito unijų ir kredito bendrovių, tai gali sufleruoti, jog jūs esate labai beviltiškoje ir finansiškai sunkioje padėtyje. Visa tai taip pat labai neigiamai paveiks ir jūsų asmeninį kredito reitingą, o tai savo ruožtu sumažintų jūsų galimybes sulaukti teigiamo kreditorių atsakymo.

Kiekvienas jūsų atliekamas veiksmas turi atoveiksmį ir palieka atitinkamą antspaudą jūsų asmeninėje kredito istorijoje. Todėl jei jūs norite gauti paskolą internetu, turite atlikti paskolų paiešką ir į savo pasirinktus kreditorius kreiptis tik tuo atveju, jei esate visiškai tikri, kad tai galėtų būti pats tinkamiausias variantas ir jūs iš tikrųjų galėtumėte gauti tokią paskolą.

Ko neturėtumėte pamiršti

Atminkite, kad paskolos yra tinkamas pasirinkimas tik tuomet, jei jos padeda pasiekti jūsų norimą tikslą. Tai yra finansinis įsipareigojimas, kurį privalu vykdyti ir įgyvendinti laiku, būtent taip, kaip yra nurodyta paskolos sutartyje. Gavus paskolą, kiekvieną mėnesį kreditoriams tenka mokėti iš anksto sutartą pinigų sumą, todėl tai turi tiesioginės įtakos vartotojo asmeniniam biudžetui. Jei nukenčia asmeninis biudžetas, tai gali pakenkti ir žmogaus gyvenimo kokybei. Kadangi visa tai yra tarpusavyje labai glaudžiai susiję, į paskolas būtina žvelgti su didžiule atsakomybe.

Jei prieš kreipdamiesi į pasirinktus kreditorius jūs išsiaiškinsite visus svarbiausius skaičius ir žinosite, kokia yra jūsų tikroji finansinė situacija, turėtumėte lengviau priimti teisingą finansinį sprendimą. O jei jūs manote, kad jums reikėtų papildomo finansinio patarimo, visuomet galite pagalbos kreiptis ir į profesionalius bei patyrusius asmeninių finansų konsultantus, kurie padėtų jums lengviau sudėlioti visų svarbiausių veiksmų planą ir pajudėti iš dabartinio taško.